Language: PolskiEnglish
poznaj nasze nowe narzędzie - GILOTYNKA - szybkie i bezpieczne przycinanie zdjęć! ✂️✂️✂️

Obsługiwane strony

Na tej stronie przedstawiamy najpopularniejsze strony / serwisy internetowe, które pozwalają na ozdabianie blogów i profili dodatkami i elementami z tej strony. Ta lista oczywiście nie jest kompletna i nigdy nie będzie, ale jeżeli macie wiedzę o znanej stronie pozwalającej na używanie dodatków, piszcie śmiało w komentarzach na dole strony. Pełne kropki obrazują możliwości strony / portalu w kwestii dodatków.

blogspot / blogger

Blogspot jest jednym z największych serwisów blogowych świata, jednocześnie dającym największe możliwości dostosowywania każdego niemal elementu, a co za tym idzie - także możliwości umieszczania dodatków. Można je umiejscowić w treści posta, gadzecie górnym/bocznym/dolnym lub w samym szablonie bloga. Instrukcję pokazującą główne sposoby można znaleźć pod tym adresem: https://www.youtube.com/watch?v=HPxxgBVYy84. W dodatku blogspot dostarcza specjalny przycisk, używany na tej stronie, pozwalający na umieszczenie kodu na blogu bez spoglądania na ten kod.

UWAGA! Tak zwany "widok dynamiczny" uniemożliwia zastosowanie jakichkolwiek dodatków (oraz większości innych modyfikacji).

wordpress.com

Wbrew pozorom, wordpress nie jest przyjazny zaawansowanym modyfikacjom. Co prawda istnieje możliwość umieszczania kodów w postach oraz widżetach (w trybie "TEXT"), ale większość z dodatków nie zadziała - zadziałają głównie te, oparte jedynie na czystych obrazkach.

tumblr

Tumblr, popularny ostatnio serwis blogowy, umożliwa spore modyfikacje i wykorzystanie dodatków. Kliknięcie w koło zębate > kokpit > Edytor tekstowy i wybranie "Zwykły tekst/HTML" Umożliwia swobodne dodawanie dowolnych kodów do postów. W zakładce dostosuj > zaawansowane opcje > dodaj własny css można umiescić bezpośrednio niektóre dodatki, jak np. kursor. Ponadto w dostosuj > Edytuj HTML jest możliwość dowolnej edycji kodu bloga, a więc i dodawania dowolnych kodów dodatków.

zapytaj.onet.pl

Kiedyś zapytaj był przyjazny dodatkom i modyfikacjom. Niestety, od pewnego czasu wprowadzono zmiany, przez które wszelkie konta tworzone po 2013 roku nie mają możliwości wstawiania większości dodatków. Pozostała jedynie możliwość wstawiania tych, opartych na tagu STYLE oraz na obrazkach. Poza tym można zmieniać avatary oraz tła.

blox.pl

Blox, pomimo że nie jest najłatwiejszy w obsłudze, nie sprawia większych problemów z dodatkami. W poście można je dodać klikając "HTML" nad polem pisania, i tam wklejając kod. Style można edytować poprzez wygląd > edycja css. Gadżet boczny można zaś dodać w opcji ustawienia > boczna szpalta.

blog.pl

Blog.pl oparty jest na podobnym silniku co wordpress.com, jest więc podobnie problematyczny - pomimo teoretycznej opcji dodawania "HTML", nie zadziała tam praktycznie nic poza obrazkami.

bloog.pl

Bloog, chociaż nieco mniej popularny niż poprzednie, zadziwia szybkością, czytelnością, a przede wszytkim możliwościami. Bez problemu można dodać dowolny kod do posta (rzyciskiem "HTML" nad polem edycji), a w ustawienia > wygląd > edytuj szablon łatwo można znaleźć edycję czystego css oraz opcję dodania własnego widżeta z kodem.

zaopiekujsiemna.com

Ta popularna strona dla młodszych użytkowników daje spore możliwości umieszczania różnorakich kodów wewnątrz wyznaczonego miejsca na swoim profilu.

doggi-game.pl

Gra przeglądarkowa polegająca na hodowli psów, pozwalająca na umieszczanie dowolnych kodów w prezentacji na profilu, po przełączeniu się na przycisk "HTML". Niestety, przy umieszczaniu dodatków SCRIPT występują różne błądy, potrzebne jest kilkukrotne cofanie, potwierdzanie itp.

howrse

Gra polegająca na hodowli koni, posiada możliwość stworzenia prezentacji na profilu, w wyznaczonym miejscu. Niestety, większość zaawansowanych (tzn opartych o SCRIPT i STYLE) dodatów tu nie zadziała.

manifo.com

Płatny kreator stron, który daje możliwość umieszczania dodatków w większości miejsc przez edytor > elementy > HTML (oraz grafik w każdym możliwym miejscu), ale nie pozwala na dodatki w postach bloga.

chomikuj

Daje możliwość umieszczania dowolnych dodatków w wyznaczonym miejscu na profilu.

allegro

Pomimo możliwości wstawiania kodów w opisie aukcji, większość dodatków nie zadziała. Możliwe jest jednak dodawanie kodów opartych na tagu STYLE (np. kursorów), oraz oczywiście wszelkich obrazów, teł itp.

typowe portale społecznościowe (facebook, twitter, google+, youtube, ask.fm, pinterest itp)

Nie dają możliwości umieszczania żadnych dodatków, nawet najprostszych, a jedynie umożliwiają zmianę avatara i tła lub nagłówka. Można jednak wykorzystać je "w drugą stronę" - stworzyć dodatek prowadzący odwiedzających do tych profili - http://profilki.pl/dodatki/przyciski-spolecznosciowe

własna strona WWW

Daje nieograniczone możliwości, jednak zazwyczaj wymaga znajomości kodów (przynajmniej HTML i CSS) oraz zazwyczaj nie jest darmowa.